Čerpadla a tlakové stanice

Závlahová voda

Každý skleník, každé pole a každá užitková i okrasná zahrada potřebuje od jara do podzimu velké množství závlahové vody. Obrovskou výhodou je použití vlastního zdroje vody, ať už ze studny, potoka, nebo z nádrže na dešťovou vodu.
V současné době se pro čerpání užitkové vody vyrábí velké množství elektrických i benzínových čerpadel a vodních automatů, které jsou množstvím vody a tlakem přizpůsobeny běžné potřebě od hadicového zavlažování přes zavlažovací systémy až k profesionální závlaze.
Pro čerpání pitné nebo užitkové vody ze studní, k čerpání dešťové vody z nádrží, užitkové vody z jezírek nebo vody z potoka je možné použít několik druhů elektrických nebo motorových čerpadel.

Vodní automaty

Pro zavlažování zahrad a trávníků jsou určena kompaktní samonasávací zahradní čerpadla. Běžně zvládnou čerpání z hloubky až sedmi metrů, kam se spustí jejich sací hadice s košem. Dají se použít i k vyčerpání vody z bazénu nebo k odčerpání vody ze zatopených sklepů, nejsou však určena pro nepřetržitý provoz.

Ponorná čerpadla

Stále více majitelů zahrad čerpá vodu z vrtaných studní, umožňujících jít za vodou až do hloubek několika desítek metrů. Používají se ponorná čerpadla spuštěná shora do vrtu. Jedná se o nejsnadnější způsob, jak získat vodní rezervy z hloubky. Ať už z cisterny, studny nebo podzemního pramene ponorná tlaková čerpadla dokážou čerpat vodu do zavlažovacího systému i z velkých hloubek. Bezporuchový provoz ponorných čerpadel je samozřejmostí a motorové části jsou dokonale chráněny proti korozi. Čerpadla mají plovákový spínač pro funkci automatického zapínání a vypínání. I když je prostor obzvláště těsný, dají se použít extrémně úzká konstrukční provedení i do těch nejužších vrtů.

Automatické tlakové stanice

Čerpací stanice ATS jsou určeny k zásobování hospodářství a průmyslu pitnou nebo užitkovou vodou bez mechanických příměsí o teplotě do 30° C. Jsou použitelné i jako posilovací stanice. Sací výška včetně odporů může být max. 0,65 – 0,7 baru (cca 6,5 – 7 m vodního sloupce), tlak na výtlaku cca 2 – 8 barů a průtok do 25 m3/hod.

 

Zaujal vás náš systém závlah?

Volejte 602 512 163

Nebo využite formulář níže