Závlahy ovocných sadů a zeleninových polí

Ovocné sady

Správným zavlažováním, přivádějícím závlahu do hloubky kořenů, lze zvýšit výnosy ovoce a bobulovin nejméně o třetinu. Plody jsou přitom větší, lépe vybarvené, šťavnatější, zdravější a chutnější. Nejvíce závlahy potřebují meruňky a jabloně, následují hrušky, švestky, třešně a višně. Z bobulovin pak jsou na závlaze nejvíce závislé jahody, rybíz, angrešt a maliny. Potřeba vody ovšem kolísá v růstových fázích.
Rodící stromky potřebují nejvíce závlahy v období květu a růstu plodů, mladé, ještě nerodící stromky zavlažujeme obvykle jen v době rašení. Stromy zaléváme i po sklizni ovoce, zejména když je suchý podzim, abychom potlačili růst vlásečnicových kořínků. Se zálivkou končíme s nástupem prvních mrazíků.

Samostatné stromy zaléváme obvykle hadicí plným proudem, případně na plochu pod nimi namíříme postřik od přenosných postřikovačů nebo ze sprinklerového systému. V ovocných sadech stromy rostou zpravidla v řadách, a pak lze k závlaze s výhodou použít perlící hadice, prvky mikrozávlah natažené podél řady nebo dlouhé podélně vedené větve kapkové závlahy.

Zaujal vás náš systém závlah?

Volejte 602 512 163

Nebo využite formulář níže

Reference