Závlahy golfových hřišť

Golfová hřiště

Golf patři v celosvětovém měřítku k nejrozšířenějším sportům a i u nás se těší stále větší popularitě. Zvyšuje se počet nově budovaných golfových hřišť a i na stávajících hřištích se intenzivně pracuje na zvyšování kvality hracích ploch a výkonný zavlažovací systém je pro golfové hřiště téměř nezbytný. Zavlažovací systémy pro golfová hřiště patří ke špičce mezi systémy pro zavlažování trávníkových ploch. Pro vysoké nároky na kvalitu postřiku a flexibilitu ovládání lze na golfových hřištích použít pouze profesionální výrobky té nejvyšší kvalitativní řady. Samotné kvalitní výrobky však musí být doplněny dobře zpracovaným návrhem celého systému, který bere v úvahu požadavky zadavatele a rozdílné nároky jednotlivých ploch na golfovém hřišti. Správně navržený systém pak umožňuje dosáhnout co nejkratší doby zavlažování při minimálních provozních nákladech. I zde výrobci zavlažovacích systémů poskytují celý komplex služeb od návrhu systému a konzultací, po odborný dozor při instalaci a celkovém nastavení ovládacího systému. Vlastní systémy jsou pak montovány odbornými firmami, které mají již s instalací systémů značné zkušenosti.

Máme ve svém sortimentu celou řadu postřikovačů určených speciálně pro použití na golfových hřištích.

Tyto postřikovače se vyznačují vysokou spolehlivostí, dokonalou distribucí vody a jednoduchým přístupem ke všem důležitým prvkům postřikovače svrchu, bez nutnosti postřikovače demontovat. Při instalaci systému na golfovém hřišti je nutno dodržovat celou řadu pravidel, která zajišťují dlouholetou funkčnost systému a jeho celkovou spolehlivost.

Systémy na golfových hřištích bývají poměrně rozsáhlé a často složité s mnoha stovkami postřikovačů na ploše několika desítek hektarů. Ovládací systém vhodný pro takový projekt musí být velice spolehlivý, flexibilní a snadno ovladatelný. Firma Rain Bird vyvinula pro tyto potřeby tzv. dekodérový systém, který umožňuje i tyto rozsáhlé projekty ovládat jedním komunikačním kabelem. Dekodéry, rozmístěné v blízkosti elektroventiIů, dešifrují kódovaný signál a podle povelů z centrálního ovládacího systému otevírají a uzavírají jednotlivé elektromagnetické ventily. Ty nejvyspělejší systémy mají kapacitu několika tisíc dekodérů a mohou ovládat najednou i několik golfových hřišť. Všechny systémy jsou vybaveny celou řadou programovacích a testovacích funkcí, které umožňují snadnou tvorbu zavlažovacích programů, jejich rychlé úpravy dle potřeby a celkovou diagnostiku celého systému.

Zaujal vás náš systém závlah?

Volejte 602 512 163

Nebo využite formulář níže