Mikrozávlahy

Kapénková závlaha

Kapénkové zavlažování je založeno na úsporném dávkování vody cíleně pro každou rostlinu. Rostlina dostane jen tolik kapek vody, kolik pro svůj růst potřebuje. Tím se ušetří až dvě třetiny vody potřebné tradiční zálivkou. Vypařování a ztráty vody se tím snižují na minimum. Systém je levný, protože používá plastových hadic a je možnost rozvod přizpůsobit každé potřebě a podmínkám, např. k zavlažování rostlin na záhonech, k zavlažování živých plotů stejně jako k automatické závlaze balkónových rostlin v kořenáčích nebo k udržování vlhkosti půdy i atmosféry ve sklenících se zeleninou.

Mikropostřik

Dalším druhem mikrozávlahy je mikropostřik, jehož zavlažovací prvky se stejným způsobem jako kapače připojují na zavlažovací potrubí.
Mikrozávlahy se skládají z různých typů kapkovačů, trysek, mikropostřikovačů, mikroporézních trubek, kapacích trubek, regulátorů průtoku, filtrů, až po držáky trubek a montážní pomůcky k napojování kapacích trubek na přívod a napojování trysek.

Systémy se dají řídit jak manuálně, prostým otevřením vodovodního ventilu, tak automaticky. Velkou předností kapkového zavlažování je možnost začít s malým systémem, který se dá libovolně rozšiřovat. Ve spojení se závlahovým počítačem se může o správnou závlahu starat celou sezónu bez dozoru. Umožňuje tak majitelům rodinných zahrádek vyjet si bez starostí na letní dovolenou. Pěstitelé zeleniny potvrzují, že při použití kapkové závlahy musejí po prvních zkušenostech rostliny sázet ve větších odstupech (sponech) než obvykle, protože díky tomuto způsobu zavlažování vyrůstají do větších rozměrů než obvykle, týká se to zejména rajčat, okurek a paprik.

Zaujal vás náš systém závlah?

Volejte 602 512 163

Nebo využite formulář níže

Reference