Závlahy fotbalových hřišť

Fotbalová hřiště

Mezi nejvíce zatěžované trávníky patří pravděpodobně hřišťové trávníky fotbalových stadionů. I zde je kvalitní závlaha základním předpokladem vysoké kvality hrací plochy, schopnosti regenerace při vysoké frekvenci zátěže a ovšem i dobrého estetického účinku. Proto je instalace automatického zavlažovacího systému dobrou investicí, která se rychle vrací díky kvalitnímu hracímu povrchu a zejména díky podstatně nižší spotřebě vody. Úspory vody oproti běžným přenosným nebo mobilním systémům dosahují až 60%. Významné jsou v neposlední řadě i minimální nároky na obsluhu a možnost intenzivnějšího využívání hrací plochy. V porovnání se zahradami a parky je zde vzhledem k poměrně jednotným rozměrům hrací plochy návrh systémů více typizován a vychází z několika základních koncepcí, které se ovšem vždy ve stadiu návrhu systému přizpůsobují konkrétním místním podmínkám

Moderní prostředek ke snížení nákladů

O to vyšší důraz je však kladen na vlastní kvalitu postřikovačů. Hlavní prioritou zůstává co nejvyšší rovnoměrnost distribuce závlahové vody postřikovači. Vzhledem k minimalizaci zásahů do vlastní hrací plochy se většinou používají u nejčastěji používané varianty postřikovače s dostřikem kolem 30m. Postřikovače jsou většinou samostatně ovládány, aby bylo možno přesně pokrýt odlišné nároky plně osluněných ploch a ploch stíněných tribunami.

Bezpečnost hráčů

Dalším kritériem na sportovních plochách je bezpečnost hráčů. Proto jsou postřikovače v hrací ploše opatřeny kryty s umělým trávníkem, kolem hrací plochy jsou pak na postřikovače montovány pryžové kryty, které snižují nebezpečí uklouznutí hráčů.
Zaujal vás náš systém závlah?

Volejte 602 512 163

Nebo využite formulář níže

Reference